Dacia powtórzyła spektakularny sukces z lipca. Po raz kolejny Sandero okazało się niespodziewanym hitem europejskiej sprzedaży. Jak wynika z danych opublikowanych przez JATO Dynamics, rumuński hatchback znacząco wyprzedza dotychczasowego lidera, Volkswagena Golfa.
W sierpniu Dacia Sandero trafiła do 14 961 tysięcy klientów, bijąc na głowę znacznie bardziej utytułowanych konkurentów. Tym samym samochód zanotował 8% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.
Na drugim miejscu w rankingu uplasował się Volkswagen Golf, którego kupiło 13 664 klientów, a więc o 38% mniej niż przed rokiem
Sprzedażowe podium uzupełnia Dacia Duster, z wynikiem 11 327 sprzedanych egzemplarzy. To sprawia, że Duster jest najpopularniejszym SUV-em na europejskim rynku.
Wyniki Dacii pokazują, że w dobie stale drożejących samochodów, niska cena okazała się przepisem na sukces. Pytanie czy świetne rezultaty Sandero powtórzą się w kolejnych miesiącach? Póki co wiele na to wskazuje.