Wypadek Valerie Thomson przy prędkości ok. 552 km/h (video)

Wypadek Valerie Thomson przy prędkości ok. 552 km/h (video)
Celem Valerie było pobicie rekordu prędkości w jeździe motocyklem, wszystko potoczyło się jednak inaczej…

Wypadek Valerie Thomson przy prędkości ok. 552 km/h (video)
Valerie Thomson to najszybsza motocyklistka na świecie, która swoje rekordy bije w specjalnie do tego celu skonstruowanym, karbonowym pojeździe o mocy 500 KM. W marcu Valerie udała się na wyschnięte jezioro Gairdner w Australii, by przekroczyć prędkość 605 km/h i pobić rekord ustanowiony przez Rocky Robinsona.

Jednak chwilę po starcie pojazd przewrócił się, koziołkował i jeszcze przez kilometr wytracał prędkość, po odpaleniu hamującego spadochronu. Wszystko wyglądało bardzo groźnie, jednak sama Valerie wyszła z wypadku bez szwanku, dzięki mocnej konstrukcji „7 Streamliner”. Zobaczcie to na filmie:

- Mogłam poruszać palcami u nóg i rękami, więc wiedziałam, że wszystko jest w porządku. Próbowałam wyjść samodzielnie, ale było to trudne. W końcu przyjechała ekipa ratownicza i mi pomogła – wspomina Valerie.

Utrata stabilności nastąpiła prawdopodobnie w wyniku lekkiej korekty toru jazdy, którą chciała wykonać Valerie, żeby ominąć miejsce o miękkiej nawierzchni, gdzie niedawno usunięty został korzeń drzewa. Na zewnątrz pojazdu były kamery, jednak żadna z nich nie przetrwała wypadku.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.