motocaina.pl logo

Webber zmierza po koronę ?

28 sierpnia 2010
Australijczyk ponownie stanie w tym sezonie na pierwszym miejscu startowym. Tym razem na belgijskim torze Spa.

Oby bylo tak jutro !
fot. Red Bull
Mark Webber jest w świetnej formie, tak samo zresztą jak jego samochód! To już piąte pole position dla Australijczyka. Zespół Red Bull z pewnością jest bardzo zadowolony z występu swoich kierowców w kwalifikacjach do GP Belgii. Pewnie mniej zachwycony jest Sebastian Vettel, który ponownie musiał uznać wyższość starszego kolegi z zespołu.

Same kwalifikacje rozpoczęły się co prawda od wypadku Vitalyja Petrova. Rosjanin nie opanował bolidu w zakręcie 9 i zakończył przejazd na wewnętrznej barierze, co spowodowało oczywiście pojawienie się czerwonej flagi. Nienerwowo mogliśmy dzisiaj oglądać za to występ Roberta Kubicy. Bez najmniejszych problemów Polak kwalifikował się do kolejnych sesji. Ale już od wczoraj wszyscy mieliśmy apetyt na coś więcej! Wyglądało nawet na to, że uda mu się ustawić w pierwszym rzędzie na starcie GP Belgii. W ostatniej chwili lepszy czas uzyskał Lewis Hamilton.

Pewnego rodzaju niespodzianką było zakwalifikowanie się zawodników Lotusa i Virgin do Q2.  

Największe rozczarowanie natomiast przeżyli dziś kibice zespołu Mercedes GP. Żaden z zawodników tej ekipy nie zakwalifikował się do 3. sesji. Dodatkowo, Michael Schumacher ma karę cofnięcia o 10 miejsc, nałożoną przez sędziów po poprzednim wyścigu, a Nico Rosberg zgodnie z regulaminem zostanie przesunięty o 5 miejsc za wymianę skrzyni biegów.

Nie były to także udane kwalifikacje dla Ferrari. Massa i Alonso wystartują odpowiednio z 6.i 10. Pola.

Na torze Spa-Francompchamps zawodnicy mogli dzisiaj używać opon na suchą nawierzchnię. Deszcz pojawił się dopiero na 2 minuty 30 sek przed końcem Q3.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje