Nikt nie lubi stać w korku, szczególnie w upalne dni. Dzięki wakacjom ruch samochodowy w dużych miastach przenosi się do kurortów nad morzem, w okolice mazurskich jezior czy górskie krajobrazy na południu Polski.
Portal korkowo.pl podaje, że okres wiosenno-letni jest dla kierowców okresem najdłuższych postojów w korkach. Eksperci twierdzą jednoznacznie, że najgorzej jeździ się w Warszawie. Średnia prędkość podróży wynosi wtedy 39 km/h. Trochę lepiej wygląda sytuacja w Gdańsku (43 km/h) i Krakowie (44 km/h). Kolejne miasta, gdzie można się poruszać szybciej to Szczecin – śr. prędkość wynosi tam 45 km/h, oraz Bydgoszcz i Lublin – śr. prędkość 48 km/h.
Trochę inaczej wygląda sytuacja w ścisłym centrum miast. Tutaj niechlubny rekord należy do Krakowa, Wrocławia i Łodzi – średnia prędkość nie przekracza tam 26 km/h. Bez wątpienia najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce jest Warszawa, ale dzięki trasom szybkiego ruchu wylądowała dopiero na 5. Miejscu rankingu.
Serwis korkowo.pl podaje, że statystyki z roku na rok są coraz gorsze. Jeszcze w zeszłym roku średnia prędkość w Warszawie wynosiła 41 km/h, a obecnie jest o 2 km/h mniejsza.