Dane IHS Markit wykazują, że Buick jest jedynym producentem samochodów z Detroit, który ma większość klientów płci żeńskiej.
Prawie każdy producent samochodów odnotował spadek sprzedaży w 2020 roku. Oczywiście wszystko z powodu pandemii COVID-19. Bucik nie jest tu wyjątkiem. Marka odnotowała 21,4% spadek sprzedaży, ale wyróżnia się czymś na tle innych marek koncernu General Motors – aż 56,1% kupujących ich samochody to kobiety!
Przeczytaj też: Buick Enclave 2022 – po liftingu będzie bardziej stylowy!
Raport IHS Markit koncentruje się na kobietach kupujących i markach motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Dane pochodzą z rejestracji nowych i używanych pojazdów, i dokładnie pokazują, że w kwestii kobiecych kupujących Buick ma wyraźną przewagę nad konkurencją. Na drugim miejscu plasuje się Mitsubishi (54% kupujących to kobiety),a najniższy stopień podium zajmuje Mini (53%). Pierwszą piątkę uzupełniają Nissan i Hyundai, u których 52% kupujących to kobiety.
Według raportu kobiety wybierając samochód, kierują się jego funkcjonalnością, poziomem bezpieczeństwa, komfortem, niezawodnością i przystępną ceną.
Przeczytaj też: Kobiecy Samochód Roku wybrany! Zwycięzcą jest…