Karolina ”CK” Pilarczyk to znana Królowa Polskiego Driftu, posiada licencję King of Europe, King of Asia oraz Polskiej Federacji Driftingu. Ten sport podbił serce zawodniczki w 2004 roku. Od tego momentu zaczyna się jej zawodowa kariera, która trwa do dziś, a charakterystyczne logo i kolor fuksji jest znakiem rozpoznawczym wśród fanów motosportu na całym świecie.
Niekwestionowana gwiazda polskiego driftu, czyli techniki prowadzenia pojazdu w kontrolowanym poślizgu, prywatnie słynie także ze swojej miłości i zaangażowania w los czworonogów, zwłaszcza bezdomnych psów szukających troskliwej opieki i otwartego, przyjaznego domu.
Pani Karolina jest ambasadorką Fundacji AST, której celem jest ratowanie terierów typu bull. A w jej domu mieszkają dwa adoptowane amstafy o imieniu Borys i Tequila. Swoją rozpoznawalność wykorzystuje w szczytnym celu, angażując się w adopcje zwierząt. Nominację w plebiscycie „Serce dla Zwierząt” przyznał organizator, portal Psy.pl. Obok Karoliny Pilarczyk o nagrodę ubiega się siedem osób.
Jak zagłosować w plebiscycie?
„Serce dla Zwierząt” to coroczny plebiscyt, organizowany od 2004 r. przez portal Psy.pl, którego celem jest wyróżnienie osób szczególnie zaangażowanych w pomoc zwierzętom. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową: http://www.sercedlazwierzat.pl/glosowanie-2020/ i trwa do końca października. Tam także można zapoznać się z sylwetkami wszystkich kandydatów.
A kto w tym roku znalazł się w zaszczytnym gronie osób nominowanych do nagrody? To osoby znane, ale także całkiem anonimowe – a łączy ich wszystkich serce wrażliwe na los naszych „braci mniejszych”. Poniżej sylwetki pozostałych siedmiu kandydatów:
- Jeżurkowo – to prawdopodobnie najmniejszy w Polsce ośrodek ratujący małe zwierzęta, prowadzony przez Małgorzatę i Oktawiana Szwedów w podwarszawskiej wsi Skierdy. Schronienie znajdują tu głównie jeże, a także wiewiórki, młode zające czy nietoperze.
- Judytowo – to miejsce, w którym niepełnosprawny znaczy wyjątkowy. Około 80 km od Warszawy, w Woli Wodzyńskiej, z inicjatywy Fundacji dla Szczeniąt Judyta, powstał azyl dla szczeniąt i psów niepełnosprawnych. Daje schronienie psom sparaliżowanym, po amputacji łap czy skomplikowanych neurologicznych i ortopedycznych operacjach, a także czworonogom obciążonym wadami wrodzonymi.
- Ewa Zgrabczyńska – zoolog, dyrektorka Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, którą cała Polska poznała bliżej jako wybawicielkę „nieumarłych” tygrysów. Zaangażowała się w dramatyczną akcję ratowania tygrysów, które utknęły w ciężarówce przy granicy pod koniec ub.r. Dzięki niej udało się uratować zwierzęta i zebrać 2 mln zł m.in. na stworzenie w środku lasu, części poznańskiego zoo, tygrysiarni z basenem – także dla dwóch staruszków z transportu: Gogha i Kana.
- Magdalena Krupecka – 10-latka z Gałowa (gm. Szamotuły), która widząc dorosłych obrzucających rannego bociana kamieniami, nie bacząc na niebezpieczeństwo dotkliwego dziobnięcia wzięła go na ręce i zaniosła do domu, tym samym ratując mu życie. Okazało się, że miał złamane skrzydło, zranioną nogę i dziób. Wśród ocalonych przez Madzię zwierzaków są także jeż, królik czy gołąb.
- Przemysław Łuczak – lekarz weterynarii z Gdańska, ekspert od zwierząt egzotycznych i futerkowych, osobowość internetowa. Prowadzi fanpage na Facebooku Egzoovet, gdzie edukuje społeczność w zakresie prawidłowej opieki nad zwierzętami oraz w odważny sposób piętnuje nieodpowiedzialność ich opiekunów.
- Zbigniew Kowalewski – w miejscowości Krzykosy (gm. Kłodawa) prowadzi przytulisko „Krzykosiaki – Psy w potrzebie”, w którym troskliwą opiekę znajdują porzucone, skrzywdzone, niechciane przez człowieka psy. Często są to zwierzęta chore czy też agresywne. W przytulisku „Krzykosiaki” dostają szansę na wyleczenie i socjalizację.
- Pudelek.pl – jeden z największych w Polsce portali o gwiazdach, angażujący się w walkę o prawa zwierząt, a szczególnie psów. Dzięki zasięgom, jakie ma portal, skutecznie pomaga czworonogom, organizuje zbiórki pieniędzy czy, przy udziale celebrytów, promuje pozytywne postawy wobec zwierzaków.