Wegańskie skóry w Bentleyu

Wegańskie skóry w Bentleyu
Producent luksusowych samochodów z Wielkiej Brytanii przygotowuje małą rewolucję. Już niebawem pojawi się na rynku pierwszy samochód wyposażony w wegańską tapicerkę.

Żeby wyprodukować skórzaną tapicerkę dla topowego modelu Bentleya potrzeba aż dwudziestu krowich skór. Dlatego brytyjski producent postanowił wykorzystać alternatywne materiały, do produkcji których nie są wykorzystywane zwierzęta. 

Stefan Sielaff, dyrektor ds. designu marki Bentley w wywiadzie dla Financial Times zapowiedział materiałową rewolucję. Zamiast tradycyjnych skór, pojawią się materiały które przypadną do gustu osobom, które prowadzą wegański styl życia. Pomysł nie jest nowy. Firma już od kilku miesięcy prowadzi rozmowy w tym temacie z kluczowymi klientami.

Inżynierowie Bentleya opracowali alternatywne materiały, które pod względem jakości mają dorównywać tradycyjnym skórom, a do ich produkcji będą wykorzystywane proteiny, grzyby, a nawet meduzy.

Brytyjska firma nie pokazała jeszcze próbki możliwości, ale więcej szczegółów poznamy już za kilka miesięcy, ponieważ wegański samochód Bentleya jest już w drodze.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.