Oto nowa "limuzyna" prezydenta Francji

Oto nowa "limuzyna" prezydenta Francji
Kilka dni temu w Pałacu Elizejskim odbyło się zaprzysiężenie nowego prezydenta Francji, Emanuela Macrona. Głowa państwa pojawiła się na uroczystości w bardzo nietypowej „limuzynie”.

Świeżo zaprzysiężony, ósmy prezydent V Republiki Francuskiej przybył do Pałacu przy pomocy modelu DS7 Crossback. To zupełnie nowy SUV znad Sekwany, który zadebiutował na salonie w Genewie, ale nie jest jeszcze dostępny w salonach. 

Nowy model francuskiej marki wchodzącej w skład koncernu PSA ma być dostępny w wersji z napędem na przednie lub wszystkie koła. Auto mierzy 4,57 m długości, 1,89 m szerokości i 1,62 m wysokości. 

Na potrzeby zaprzysiężenia nowego prezydenta przygotowany specjalny egzemplarz pomalowany unikatowym lakierem Inc Blue. Dodatkowo samochód wyposażono w specjalnie wykończone obręcze kół w rozmiarze 20 cali. Na liście standardowego wyposażenia pojawiły się takie dodatki jak uchwyt na flagę państwową w przednim zderzaku oraz otwierany, materiałowy dach. W dniu zaprzysiężenia pogoda nie sprzyjała, ale nowy prezydent Francji postanowił otworzyć dach i powitać na stojąco zgromadzony tłum.

Pierwsze egzemplarze DS7 Crossback trafią do klientów w Europie dopiero na początku przyszłego roku, a więc najważniejsza osoba we Francji ma przyjemność podróżować samochodem, który dopiero pojawi się na drogach.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.