Molly Carbon – niesamowita zawodniczka wyścigów hillclimb (video)

Molly Carbon – niesamowita zawodniczka wyścigów hillclimb (video)
Molly Carbon to pierwsza kobieta w USA na motocyklu napędzanym nitrometanem oraz pierwsza z punktami w klasyfikacji wyścigów hillclimb.

Molly Carbon – niesamowita zawodniczka wyścigów hillclimb (video)
Molly to wszechstronna, 26-letnia zawodniczka, uwielbiająca adrenalinę. Nie są jej obce wyścigi na torze, rajdy enduro, motocross, wyścigi na lodzie, ale to starty w wyścigach hillclimb przysporzyły jej najwięcej fanów. To pierwsza motocyklistka, która wystartowała w zawodach na motocyklu napędzanym 100 % nitrometanem (Triumph 500 cc, 1969) w klasie w klasie AMA Extreme.

Hillclimb to wspinaczka górska na motocyklu, podczas której na czas pokonuje się strome wzniesienie (od 45 stopni do prawie pionowej ściany). Klasa Ekstremalna pozwala jeźdźcom używać alternatywnych paliw, zmodyfikowanego zawieszenia, łańcuchów śnieżnych lub kołków na oponach.

Prywatnie Molly mieszka w Bellingham i jest technikiem radiologicznym. Rywalizację na zawodach zaczęła już w wieku 8 lat!

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.