Gosia Rdest w pierwszej dziesiątce Volkswagen Golf Cup 2015

Rywalizacja w Volkswagen Golf Cup 2015 dobiegła końca. W miniony weekend 25 kierowców rywalizujących o tytuł Mistrza Polski spotkało się po raz ostatni w tym sezonie na Torze Poznań. Jedyna kobieta w stawce, Gosia Rdest, ukończyła rywalizację na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Minione dwa dni na domowym torze przebiegały pod znakiem zaciętej rywalizacji, wielu zawodników przyjechało do Poznania z nastawieniem na zaciętą walkę o ostatnie punkty, które decydowały o pozycjach w klasyfikacji sezonu. Najszybsza ścigająca się obecnie Polka, Gosia Rdest, zaliczyła bardzo dobre kwalifikacje – do sobotnich wyścigów wywalczyła odpowiednio szóste i piąte pole startowe. Biorąc pod uwagę ostatnie występy zawodniczki,  nadzieje na dobre miejsca nie były bezpodstawne. W pierwszym sobotnim wyścigu zostały one jednak dosyć szybko pogrzebane przez incydent wyścigowy. Na drugim okrążeniu, po niezawinionym przez Gosię kontakcie z innym zawodnikiem, została wypchnięta poza tor. Straciła dużo czasu i szansę na punktowane miejsce. Drugi wyścig przebiegł czysto, po zaciętej walce zawodniczka finiszowała na siódmej pozycji. W klasyfikacji sezonu Volkswagen Golf Cup 2015 znalazła się na dziesiątym miejscu.

Gosia Rdest: Niesamowite, jak szybko minął kolejny sezon Volkswagen Golf Cup! To było bardzo dobre pół roku, podczas którego wiele się nauczyłam. Progres był też widoczny na torze – poprawiło się moje tempo wyścigowe, zawody przebiegały czysto, meldowałam się na mecie wszystkich wyścigów, a w klasyfikacji sezonu znajduję się w czołowej dziesiątce. To daje dużo satysfakcji i myślę, że stanowi dobrą prognozę na przyszłość. Zakończenie sezonu to też czas podziękowań. Jest wiele osób, dzięki którym ostatnie miesiące mogę zaliczyć na konto sukcesów. Podziękowania należą się mojemu inżynierowi Domasowi,  który wykonał niesamowitą pracę oraz sponsorom i partnerom: Scania Polska, RallyPlanet.pl i luksusowe-zegarki.pl. Ogromne podziękowania kieruję też do rodziców, którzy wspierają mnie na każdym kroku w karierze sportowej.

Volkswagen Golf Cup to puchar organizowany od trzech lat. Zawodnicy ścigają się w identycznych, specjalnie przygotowanych Volkswagenach Golfach GTI, więc kluczowym czynnikiem są umiejętności kierowców, które bezpośrednio decydują o wynikach. W sezonie 2015 zawodnicy rywalizowali podczas sześciu weekendów wyścigowych na torach: Oschersleben, Slovakia Ring, Lausitz, Sachsenring, Brno i Poznań. W Pucharze rywalizowało 24 zawodników.

Gosia Rdest to jedyna Polka, która w sezonie 2015 regularnie ściga się w wyścigach płaskich. Zawodniczkę można oglądać w tym roku aż w dwóch seriach: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała w kartingu, gdzie w sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Gosia rywalizowała też w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są:  Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2, 4 i 6 miejsce. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.