Gforcespot: kombinezony motocyklowe dla kobiet – bubel czy superprodukt?

Motocyklowy kombinezon dla dziewczyny, szyty na miarę, kobiecy - takie są kombinezony Gforcespot. Wyglądają efektownie, ale czy są bezpieczne?

Od niedawna obecne na polskim rynku kombinezony Gforcespot są dostosowywane do preferencji każdej klientki i do jej wymiarów. Można wybrać sobie nie tylko kolor skór, z których są wykonane, ale również liczbę protektorów i dodatkowe rysunki czy napisy na plecach. Nietypowy jest też gorsetowy krój spodni, który podkreśla kobiece kształty. Kombinezon uzupełnia kurtka, spinana ze spodniami suwakiem. Wzornictwo niektórych modeli nawiązuje do gorsetowych wiązań także przy rękawach kurtki. Jednak rzut oka na te kombinezony nasuwa pytanie o stopień ich bezpieczeństwa i jakość zastosowanych materiałów. Zwłaszcza króciutkie kurteczki wyglądają, jakby ciężko było w nich zmieścić jakikolwiek protektor, a już na pewno nie taki chroniący cały kręgosłup.

Zdjęcia z kolekcji kombinezonów motocyklowych dla kobiet Gforcespot tutaj.

Kombinezony motocyklowe dla kobiet, szyte na miarę, marki Gforcespot
fot. Gforcespot

Nasze prywatne śledztwo
Jak poinformował nas producent kombinezony szyte są z pochodzącej z Włoch skóry bydlęcej licowej o grubości 1,1 – 1,2 mm. Ta bardzo cienka warstwa skóry jest połączona z elastycznym nylonem (poliamid) i cordurą, a wewnętrzną warstwę stanowi siateczka poliestrowa. Protektory z pianki EVA PU (z certyfikatem CE) umieszczone są na łokciach, barkach, plecach, kolanach i opcjonalnie na biodrach. Wersja podstawowa kosztuje około 3 tysiecy złotych (cena dotyczy kombinezonu bez protektorów biodrowych i z nieimpregnowanych materiałów). Cena kombinezonu zaimpregnowanego i z pełnym zestawem protektorów jest jeszcze wyższa.

Kobieto ubierz się poprawnie na motocykl czytaj o tym tutaj.

 

Czy tego typu kombinezony, marki Gforcespot, mogą gwarantować odpowiednie bezpieczeństwo motocyklistce?
fot. Gforcespot

Dla porównania – kobiece kombinezony skórzane znanych na rynku firm (Modeka, Held, Dainese, Alpinestars) kosztują od 2 do maksymalnie 3,5 tysiąca złotych. Wymienione marki są jednak znane z wysokiego poziomu bezpieczeństwa oferowanych produktów i z tego, że przeprowadzają ich rygorystyczne testy. Z informacji producenta wiemy, że kombinezony Gforcespot testami nie mogą się pochwalić (choć firma twierdzi, że wysokiej jakości skóra i certyfikowane protektory powinny dawać klientkom poczucie bezpieczeństwa).

Jak dobrać protektor lub kamizelkę motocyklową pod kurtkę? Czytaj tutaj.

Czy warto zatem zapłacić więcej za produkty nowej, polskiej marki niż za produkt renomowanej firmy? Za coś, co pozostawia wątpliwości w kwestii ochrony motocyklistki? Nawet jeśli wygląda naprawdę świetnie? To oczywiście indywidualna decyzja, ale radzimy dobrze się zastanowić przed zakupem takiego stroju. Wygląd jest ważny, ale strój na motocykl powinien przede wszystkim chronić przed ewentualnymi urazami czy skutkami upadku z motocykla.

Jeżdżącym stringom mówimy nie! Nasz protest czytaj tu.

Kto za tym stoi?
Za produkty marki Gforcespot odpowiada Anna Kubisz, graficzka i fotograf (http://akubisz.blogspot.com/). Projektantka odpowiedzialna za wygląd kombinezonów zajmuje się również koordynacją zamówień. Produkcję prowadzi polski zakład szwalniczy – jak twierdzi Pani Anna – specjalizujący się w odzieży skórzanej i motocyklowej. Oczekiwanie na zamówiony produkt trwa od 3 tygodni do półtora miesiąca (w zależności od liczby poprawek, których wprowadzanie możliwe jest także po przymierzeniu już gotowego kombinezonu).

Sugerowana przez Gforcespot prędkość na motocyklu 255,6 km/h, w takim kombinezonie…
fot. Gforcespot

Nasze zdanie
Trzeba przyznać, że oferta Gforcespot może być odpowiedzią na problemy osób o niestandardowych wymiarach; dla nich uszycie kombinezonu na miarę może być jedyną szansą na posiadanie wygodnego i dobrze dopasowanego stroju. Nie jest to jednak jedyna firma na polskim rynku szyjąca odzież motocyklową na wymiar. Można też zamówić skórzany komplet na przykład w firmie Tarbor i będzie to znacznie tańsze rozwiązanie.

Odzież motocyklowa – a co z tą na skutery? Czytaj tutaj.

Na stronie Gforcespot można zobaczyć propozycje wzorów kombinezonów. Ciekawe zdjęcia firma publikuje także na swoim profilu na FB. Jako promocję obrano wypożyczanie kombinezonów do sesji zdjęciowych lub przekazywanie do testów społecznościom motocyklistek, a nawet dużym serwisom motocyklowym. Żadne z mediów, czy społeczności nie zająknęło się o bezpieczeństwie tego produktu.

W klapkach, t-shirtach i stringach – w czym NIE jeździć na motocyklu, dowiesz się tu.

Stara prawda: wygląd to nie wszystko
Kombinezony Gforcespot wyglądają na stworzone do efektownego prezentowania się kobiet (nie koniecznie motocyklistek, raczej modelek) na zdjęciach. Jeśli jednak chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa, czy do codziennego poruszania się między pojazdami w mieście, czy pokonywania dalekich dystansów przy wyższych prędkościach przelotowych, czy w końcu użytkowania tego kombinezonu podczas jazdy na torze – my raczej polecamy wybór produktów znanych, renomowanych marek.

Propozycje  kurtek, spodni, kasków i akcesoriów na motocykl  dla kobiet i nie tylko, znajdziesz w naszym dziale moto-moda – kliknij tu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

„Kombinezony nie są przeznaczone do jazdy wyczynowej”. Śmiem twierdzić, że jazda motocyklem to zawsze jest jazda wyczynowa, ponieważ nawet przy prędkości skuterowej można zaliczyć solidny ślizg. Co wtedy się stanie z tyłkiem odzianym w nylon zamiast skóry ? Jeśli Panie szukają kombinezonu na miare do jazdy, a nie do sesji proponuje czeską firme psi.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

wydaje mi sie ze juz gdzies widzialem te stroje … hymmmm w Radomiu? ciekawe co z tego wyniknie …

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze