Fantastyczny występ Joanny Miller w Mistrzostach Świata Kobiet MX

Joanna startowała na francuskim torze w Saint Jean d'Angely (4/5 czerwca). Nasza zawodniczka zajęła znakomite 6-te miejsce zdobywając 27 punktów, co awansowało ją w klasyfikacji Mistrzostw na 16-tą pozycję.

Lepiej było tylko w Arco di Trento, gdzie w 2012 roku Joanna stanęła na podium. Już kwalifikacje zapowiadały ogromne emocje, bowiem dziewiąty czas Miller to nadzieja na udany wyścig. I tak też się stało…

Najpierw bardzo dobry start a potem walka o każdy metr na czele stawki. Co prawda zawodniczki zajmujące w klasyfikacji generalnej pierwsze cztery miejsca są jeszcze poza zasięgiem Joasi, ale jeśli tak dalej pójdzie to kto wie, czy któregoś dnia Polka znowu nie stanie na pudle.

Jej pierwszy przejazd był wręcz wzorcowy, jechała agresywnie, ale bardzo płynnie. Wystartowała jako szósta i szósta dotarła do mety.

W drugim przejeździe zajeła co prawda „dopiero” 9-te miejsce, ale suma punktów wystarczyła, aby w klasyfikacji generalnej znaleźć się w „złotej dziesiątce”. Warto dodać, że Asia we Francji pokonała wszystkie rywalki startujące w Pucharze Europy Kobiet w Cieszynie, w tym zwyciężczynię Sarę Andersen. Najszybszą zawodniczką okazała się Holenderka Nancy Van de Ven, tuż za nią, mimo upadku w pierwszym wyścigu, uplasowała się Francuzka Livia Lancelot. Trzecia była aktualna Mistrzyni Świata Kiara Fontanesi, która ciągle ma kłopoty ze znalezieniem „właściwego śladu”. Kolejne zmagania dziewczyn już pod koniec czerwca we włoskiej miejscowości Mantova.