7 pań w I rundzie Pucharu Toru Słomczyn – relacja i galeria Joli Żuk

W minioną sobotę ruszyła II edycja Pucharu Toru Słomczyn. Impreza kierowana do amatorów, jak i zawodników licencjonowanych. Na starcie stanęły 63 załogi w tym Małgorzata Piasecka - jedyna kobieta za kierownicą oraz jedyna w podwójnej roli kierowcy i pilota. Na „prawym" wystartowało 7 pań.

Gosia Piasecka

Pucharowe zmagania zostały przeprowadzone w ciągu jednego dnia i składały się z trzech prób sprawnościowo-zręcznościowych długości do 1000 metrów, przejeżdżanych trzykrotnie z pomiarem czasu. Trasy zostały wytyczone na terenie organizatora z ograniczoną ilością słupków, bez zbędnych dojazdówek: 100 % szutrowe Mazowsze, tor Słomczyn oraz nowa próba zlokalizowana przy Stacji Demontażu. Podczas imprezy został udostępniony park maszyn na potrzeby uczestników oraz ich serwisów.

Na liście startowej, jedyną kobietą za kierownicą jak również jedyną, w podwójnej roli kierowcy i pilota, była Małgorzata Piasecka. Podobnie jak w poprzedniej edycji, startowała wraz z bratem Pawłem Piaseckim, kierowcą rajdowym. Tak wspomina wspólny start: „Była to dla mnie super nauka, dużo się dowiedziałam, zauważyłam ile różnych głupich błędów czyniłam, co dawało słabe wyniki. Sam Puchar Toru Słomczyn to coś pięknego, jestem od dawna zakochana w tym torze, tam zaczeła sie moja przygoda w rajdowaniu, więc mam wielki sentyment do tego miejsca.” Oprócz Małgorzaty w roli pilotki wystąpiły: Dorota Komosa, Anastazja Skopowska, Nikolina Litwińska, Paulina Wołowicz, oraz Jola Żuk.

Na mecie zameldowało się 57 aut. Najszybsza w całej imprezie była czołówka klasy 6, której uczestnicy podzielili podium między sobą. Zwycięska załoga to Darek Chodzyński i Adam Stańczak startujący w Subaru Impreza.

Najlepsi zawodnicy klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych klas zostali nagrodzeni pucharami. Organizator przewiduje także klasyfikację łączną sezonu 2011. Kolejna runda już 4 czerwca 2011.